ייעוץ ארגוני אינו עניין של מה בכך.  על מנת שייעוץ ארגוני ישא פרי, נדרש אורך הזמן המתאים לאור השינויים הנדרשים. באורגניד נעשית חשיבה רבה כדי להגיע לתוכנית העסקית המתאימה ולשינוי הארגוני הטוב ביותר ללקוח שלנו. 
 
תהליך הייעוץ הארגוני באורגניד נותן מענה לעסקים במשק וזאת על ידי:  הגדרת מטרות, אסטרטגיה, ייעוד, חזון, לקוחות, הגדרת הבעיה הארגונית, שיפור מאזן הכספים של החברה, המתחרים, אבחון הסוציולוגיה הארגונית, תרבות ארגונית ומתן מענה לניהול נכון של המשאב האנושי. אנו מציעים שתי אופציות מרכזיות בייעוץ שלנו לפיתוח ארגוני ואסטרטגי:
 
בניית תוכנית עסקית הכוללת, אבחון ארגוני, ייעוץ עסקי ובניית אסטרטגיית צמיחה.
 
"ייעוץ מלווה לאורך זמן" כאשר ישנם שלושה סוגי ייעוץ: ייעוץ מלווה לתקופה של חודשיים, ארבעה חודשים וחצי שנה. היועצים הארגוניים ב"אורגניד" מגיעים פעמיים בשבוע, למשך מספר שעות, למדים, חווים את הארגון, בוחנים תיאוריות ומשם בונים את ההמלצות שיובילו לשינוי הנדרש.
תפיסתינו לגבי הייעוץ ארגוני הינה שכדי שיצליח נדרשים מאיתנו יכולות ניתוח, הבנה, נסיון וידע רב, יכולות הסברה גבוהות של היועץ, יכולת יצירת הבנה ואמפטיה, צניעות בדרכינו, בצדקת הדרך ולבסוף אסרטיביות, הן של היועץ והן של הלקוח בתהליך.  
 
בתהליך הייעוץ, אנו בחברת אורגניד ננסה לענות על השאלות העסקיות היום יומיות, העומדות על הפרק בחברה הנעזרת בשירותינו. שאלות כגון: מה הלקוחות רוצים, מה הלקוחות אינם יודעים שצריכים אך יש ביקוש לכך, כיצד ליצור גרעין ייחודיות, בידול, כיצד יש לבצע מיזוג ורכישה, איך מתרחבים, כיצד להגדיל ולאזן בין הביקוש להיצע, מהי אסטרטגיה נכונה, כיצד לנהל את העובדים וליצור מוטיבציה, אווירה חיובית, פרודקטיביות וכן הלאה.
לבסוף אנו, בשיתוף עם המנהלים, בונים את הבידול שיוביל ליתרון תחרותי ותפיסת נתח שוק משמעותי.